Hľadáte brigádu v Prahe? Poradíme vám ako na to.

Ste študent a chcete si privyrobiť popri štúdiu, alebo len hľadáte víkendovú fušku aby bolo do prasiatka? Poradíme vám, ako si rýchlo a efektívne nájsť brigádu v Prahe a vyvarovať sa neserióznemu jednaniu, či podvodom zo strany inzerentov.  

Agentúry

Sú ideálnym riešením ak hľadáte dlhodobú a pravidelnú spoluprácu. Dnes existujú agentúry, ktoré sa zameriavajú priamo na zaistenie krátkodobej, alebo dlhodobej brigády. U niektorých z nich sa dá zaregistrovať online a prihlasovať sa na inzerované ponuky podľa časovej dostupnosti.

Seriózna spoločnosť vždy bude mať relevantné webové stránky s kontaktnými informáciami. Každú agentúru si najskôr online preklepnite, recenzie však berte s rezervou. Ak vás agentúra zaujme, prejavte iniciatívu a dohodnete si osobnú schôdzku. Tak budete mať možnosť nahliadnuť do pracovného prostredia firmy a pripíšete si bod u pracovníkov agentúry.

Medzi známe agentúry s prehľadným webom a registráciou patrí Agentura STUDENT, Persea, alebo Human agency. Skvelým riešením sa javí agentúra Tymbe.cz, ktorá vyvinula aplikáciu na hľadanie okrem iného i last minute brigád.

TIP:

Ak hľadáte jednorazovú brigádu, alebo máte radi marketing a zaujímavé pracovné prostredie kongresov, konferencií, festivalov, či firemných večierkov, skúste sa registrovať u jednej z hostesingových agentúr.  A pozor, už dávno neplatí, že žiadané sú len dámy. V skutočnosti tieto agentúry ponúkajú pomerne širokú paletu rôznorodých jednorazových i dlhodobých brigád.

Sociálne siete – Facebook, Instagram, LinkedIn

Miesto kde sa aktívne môžete zapojiť do hľadania, alebo priamo a rýchlo reagovať na ponúkanú brigádu. Stačí si do lupy zadať „brigáda v Praze“ a vyhodí vám hneď niekoľko skupín ktoré môžete začať sledovať. Predtým než tak urobíte, máme pre vás niekoľko upozornení.

Predtým než na ponúkanú brigádu zareagujete, dajte si pozor čo zdieľate verejne na svojom timeline a akou fotografiou sa prezentujete. Nie každý s vami totiž môže zdieľať rovnaké politické názory, či prehnane očividnú lásku k vlastnému vzhľadu.

Dávajte si pozor na formuláciu inzerovanej brigády. Často sa za podobnou ponukou skrýva podvod, erotické služby, či multilevel marketing.

Vždy si osobu, ktorá inzeruje na ktorejkoľvek sociálnej sieti preverte. Každá seriózna spoločnosť má svoje webové stránky a kontaktné informácie. V prípade, že ide o jednotlivca, ktorý napríklad zháňa niekoho na výpomoc, neposkytujte mu viac informácií než je potrebné, pokiaľ sa nestretnete osobne. Rozhodne neposkytujte žiadne osobné informácie ani fotografie osobe, ktorá nie je schopná preukázať svoju reálnu identitu.

Denná tlač a pražské Metro

Tento spôsob je už skutočne trochu retro. Pokiaľ sa už rozhodnete na inzerát z novín reagovať, vyskúšajte pražské Metro, ktoré poskytuje aspoň minimálnu záruku, že sa jedná o skutočne serióznu ponuku.

Webové stránky firiem

Mnoho firiem inzeruje priamo na svojich oficiálnych stránkach. Výnimkou nie sú reťazce rýchleho občerstvenia, obchody s módou, či supermarkety a hypermarkety. Ak vás niektorá z ponúk na webe spoločnosti zaujme, nezdržujte sa písaním mailov, rovno si dohodnite schôdzku.

Pracovné portály

Pracovným portálom sme sa bližšie venovali v tomto článku. Mnohé z nich okrem stáleho zamestnania ponúkajú aj krátkodobé brigády, vedľajší pracovný pomer, prácu z domova, či prácu na dohodu.

Podobné články