Plávajúce dievča v jazere

V Prahe za letným kúpaním. Kde všade sa v lete schladíte?

Nedostanete sa tento rok k moru a chýba vám plážová atmosféra? Prinášame vám zoznam areálov v Prahe s možnosťou vonkajšieho kúpania. Ak plávanie beriete športovo, krytým bazénom a možnostiam celoročného plávania sa venujeme v samostatnom článku.

Areály s vonkajšími bazénmi pre horúce letné dni

Plavecký štadión Podolí

Je jedným z najznámejších plaveckých areálov v Prahe. Ponúka 50 m krytý plavecký bazén a 33 m vonkajší vyhrievaný bazén, ktorý je otvorený celoročne. Oddýchnuť si môžete v relaxačnom bazéne, či saunách. Súčasťou centra je plavecká výuka, fitness centrum a masážne a rehabilitačné služby. Nevýhodou je väčšie množstvo ľudí a nie príliš atraktívne prostredie pre rekreačné plávanie.

Plavecký štadión SK Slavia – Praha 10

Ponúka 50m vonkajší bazén a 25m krytý bazén. Je obľúbený rodinami s deťmi, keďže ponúka i detské bazény a tobogan. Štadión organizuje plaveckú výuku, má i oddiel vodného póla a skokov do vody.

Petynka – Praha 6

Je obľúbená pre svoju lokalitu s výhľadom na Pražský hrad. Ponúka 50 m bazén, 103 m dlhý tobogan, plážový volejbal, trávnatú pláž s možnosťou tieňa stromov, či stolný tenis. V horúcich dňoch si tu pre veľkú návštevnosť moc nezaplávate a skôr sa hodí pre rodiny s deťmi.

Na Stírce – Praha 8

Veľmi obľúbený areál v dostupnej lokalite u stanice metra Kobylisy, ktorý poskytuje trávnatú pláž a možnosti rodinnej zábavy. K dispozícii sú za príplatok i lehátka a slnečníky. Súčasťou je 42 m bazén a detský bazén.

Divoká Šárka a kúpalisko Džbán – Praha 6

Oba kúpaliská sa nachádzajú v krásnom údolí Divoká Šárka. Divoká Šárka ponúka 2 plavecké bazény, menší tobogan a atrakcie pre deti. Je napájaná vodou zo Šáreckého potoka a tak si na svoje prídu milovníci otužovania. Džbán ponúka kľudnejšie prostredie v okolí prírodnej nádrže. Lokalita je vhodná na spojenie plávania s prechádzkou v okolitej prírode.  

Kúpalisko Čakovice

Poskytuje trávnatú pláž, plavecký i detský bazén, menší tobogan, ale i detské ihrisko a možnosť bowlingu. Je ideálnym miestom pre rodinný letný výlet. Areál sa nachádza 7 minút chôdze od vlakovej stanice Praha – Čakovice.

Klánovice – Praha 9

Menšie kúpalisko nájdete v malebnej a upravenej obci Klánovice. K dispozícii máte bezplatné parkovanie, 2 bazény o dĺžke 25 m a 20 m, detské ihrisko, stolný tenis, minigolf, trampolíny, či plážový volejbal. Autobusom sa k areálu dostanete autobusom č. 221.

Kúpanie bez chlóru, vodné aktivity i pláž na prírodných kúpaliskách

Prírodný biotop Radotín

Ojedinelý projekt v rámci Prahy založený na prírodnom čistení vody bez chémie. Kúpacie jazero o veľkosti 62×75 m je obklopené zavlažovanou trávnatou plochou. Areál má obmedzené parkovacie možnosti.

Žluté lázně – Praha 4, Podolí

Mestská pláž, ktorá vám ponúka rozsiahly relaxačný komplex v blízkosti centra Prahy. Môžete si tu skočiť šípku do Vltavy priamo z móla, oddychovať na piesočnej pláži, zahrať si plážový volejbal, alebo využiť jednu z mnohých ďalších športových aktivít. Súčasťou je i rozsiahla sieť reštaurácií, barov, či tančiareň.

Prírodné kúpalisko Motol

Rybník, ktorý je len pár metrov vzdialený od motolskej nemocnice. Vhodná voľba ak ste milovníkom prírodného plávania a chcete využiť i doplnkové služby kúpaliska.

Hostivarská priehrada

V krásnom prostredí Hostivarského lesoparku sa nachádza najväčšia vodná plocha v Prahe. Súčasťou areálu je i nudistická pláž. Okrem plávanie tu môžete využiť i paddle boarding, šliapadlá, či fit zónu.

Plaváreň Jureček – Říčany u Prahy

Štýlová celoročne otvorená reštaurácia v Prahe, ktorá v lete ponúka možnosti prírodného kúpaliska pre rodiny s deťmi.  

Za zábavou a wellness do aquaparku

Pokiaľ chcete celodennú zábavu s programom a bohatou možnosťou wellness aktivít, Praha ponúka hneď niekoľko aquaparkov.

Najznámejším a najväčším z nich je Aquapalace Čestlice, ktorý okrem bohatých animačných programov, toboganov, vodného baru, alebo populárneho vlnobitia, ponúka aj jedno z najväčších a najkrajších wellness centier v Českej republike. Nájdete tu naozaj všetko čo pre zábavu s deťmi potrebujete, je však potreba počítať s vyšším vstupným. Parkovanie vás vyjde okolo 100,- kč/den. Ak si chcete tento výdaj ušetriť, využiť môžete zdarma službu aquabus zo stanice metra Opatov.

Oveľa menšie, ale pre relax s rodinou postačujúce sú zvyšné 3 areály Aquacentrum Letňany Lagoon, Aquacentrum Šutka  a AquaDream Hlubočepy. Navyše vám po ich návšteve nezaplače peňaženka.

Rada na záver

Väčšina pražských kúpalísk má maximálnu možnú kapacitu, preto si pred odchodom overte, či sa na vás dostane miesto. Vo väčšine z nich si môžete naplnenosť overiť aj prostredníctvom online kamery a vyhnúť sa tak neželaným davom.

Fotka: Šárka Jonášová, Unsplash

Podobné články

Comments

Comments are closed.