Relaxačné a kondičné plávanie. Aké možnosti ponúkajú kryté bazény v Prahe?

Hľadáte v Prahe bazén, kde si budete môcť celoročne zaplávať, či už rekreačne, alebo ako súčasť vášho kondičného tréningu? Alebo hľadáte plavecký výcvik pre svoje deti? Priblížime vám možnosti verejných krytých bazénov v Prahe.

Kryté plavecké bazény s plávaním pre verejnosť i plaveckou výukou

Plavecký štadión Podolí Azda najznámejším a mnohými športovými klubmi obľúbený je bazén v pražskom Podolí. Zaplávať si tu môžete celoročne v 50 m vnútornom bazéne a 33 m vyhrievanom vonkajšom bazéne. V lete je naviac sprístupnený i ďalší plavecký bazén. Predtým než sa do Podolí vyberiete, overte si dostupnosť plaveckých dráh pre verejnosť. Ich rozpis nájdete tu. Svoj tréning môžete doplniť i o saunovanie, masáže a fitness. V areáli sa organizuje i plavecká výuka detí aj dospelých. Plavecký štadión SK Slavia – Praha 10 Ponúka 50m vonkajší bazén, 25m krytý bazén a detský výukový bazén. Štadión organizuje plaveckú výuku, má tiež  oddiel vodného póla a skokov do vody. Je obľúbený práve skokanmi, k dispozícii tu majú hneď niekoľko skokanských mostíkov rôznych výšok.

Jedenáctka Chodov

Moderne zrekonštruovaný areál ponúka 5 dráh o dĺžke 25 m, aquaerobik a detské výukové bazény pre plávanie s najmenšími už od 6-tich mesiacov. Nájdete tu krytý vodný svet, mokrý bar a oddýchnete si vo wellness saunovom svete. Každý štvrtok od 15:00 do 19:00 je wellness vyhradený výhradne pre dámy.

SK Motorlet Radlice – Praha 5

Radlický 25 m dlhý bazén organizuje vlastnú plaveckú výuku i verejné plávanie. V cene vstupenky je i menšia sauna a vírivka.

Sportovní a rekreační areál Pražačka – Praha 3

Žižkovský areál vám poskytne plaveckú zónu o dĺžke 16,7 m určenú výhradne pre kondičných plavcov. Tréning môžete zakončiť v oddychovej zóne s vírivkou a saunou. Pre verejnosť je prirpavený 26 m dlhý bazén s najteplejšou vodou v Prahe a výhľadom na mesto. Ak si chcete vo vode viac zašportovať, potešia vás kurzy aquaerobiku a aquagymnastiky. Mamičky sa sem môžu prihlásiť na kurz plávania s najmenšími.

Za kondičným plávaním, alebo výukou aj do aquaparku?

Aquacentrum Šutka – Kobylisy

Je ideálnym riešením pre kondičných a profesionálnych plavcov, ktorí hľadajú 50 m bazén v dostupnej lokalite a preferujú moderné prostredie, ale aj pre rodičov, ktorí si radi aktívne s deťmi zaplávajú. Pokiaľ sa sem vyberiete individuálne len za tréningom máte možnosť využitia základného hodinového vstupu. V cene budete mať bazén i wellness služby. Obsadenosť bazénu si overíte tu. Vybrať si môžete zo širokej ponuky individuálnych aj skupinových kurzov plávania pre deti aj dospelých.

Aquapalace Čestlice

Je z hľadiska lokality, ceny i dĺžkou plaveckého bazénu menej výhodným variantom, ponúka však bohatý program kurzov i individuálnu plaveckú výuku s profesionálnym trénerom, či potápačskú jamu.  

Letňany Lagoon

Skvelá možnosť ak hľadáte spojenie fitness tréningu a plávania. K dispozícii vám bude fitness centrum o rozlohe 200 m2 ku ktorému za doplatok 30 korún dostanete tiež polhodinu plávania.

Aquadream Barrandov

Rodinami a mamičkami veľmi obľúbený areál a to nie len vďaka toboganom, vodným atrakciám a priaznivým cenám, ale aj vďaka kurzom plávania pre deti už od 5-teho mesiaca.

Hotelové plávanie pre dokonalý relax a wellness

Hotel Step – Praha Libeň

Moderne zariadené športové a wellness centrum kde okrem 25 m plaveckého bazéna a fitness centra nájdete i krásne vybavený a relaxom nabitý saunový svet.  K dispozícii vám bude 6 druhov sáun a oddychové zóny. Pokiaľ sa sem vyberiete len za plávaním, postačí vám vstup len do vodného sveta a po tréningu si v cene môžete vychutnať vírivku, či parnú saunu.

Hotel Olšanka – Praha 3

Na ploche 2 500 m2 vám ponúka možnosti aktívneho relaxu i wellness. Nájdete tu fitness centrum, stolný tenis, zahrať si môžete bedminton v krytej hale, oddýchnete si v saunovom svete. Bazén o dĺžke 25 m ponúka verejné plávanie, ale napríklad i lekcie aquaerobiku.

SPA AXA Praha 1

Pracujete v centre Prahy a hľadáte miesto kde si po pracovnom dni zaplávate a zrelaxujete telo aj myseľ? Hotel AXA vám ponúka menšie kúpele v centre Prahy. K dispozícii budete mať 25 m plavecký bazén, sauny i odpočiváreň s vyhrievanými lehátkami. Dĺžku využitia bazénu si určujete sami a tak si za plávaním môžete odbehnúť pokojne aj počas obednej pauzy. Za 1 minútu plávania zaplatíte 1 korunu.

Tip na záver

Predtým než sa vyberiete plávať, overte si dostupnosť bazéna pre verejnosť. Vždy sa môže stať, že areál organizuje plaveckú súťaž, alebo kurzy plávania a vy sa tak vyhnete nepríjemnému sklamaniu.

Ak vás zaujíma letné kúpanie a plávanie pod šírim nebom, skúste si prečítať náš článok o letných areáloch v Prahe.  

Podobné články

Comments

Comments are closed.