Pražská lítačka. Kde všade ju využijete?

Lítačka slúži primárne na cestovanie v pražskej hromadnej doprave. Jej výhodou je, že zakúpené cestovné kupóny už nemusíte fyzicky kupovať ani validovať a karta vám tak slúži iba ako identifikátor. K vášmu identifikačnému číslu budú všetky zakúpené kupóny zaznamenané v centrálnom kontrolnom systéme.

Kupóny si zakúpite sami na stránkach www.pidilitacka.cz. Ak nie ste veľký kamarát s online platbami, kupóny si tiež zakúpite v predajných miestach dopravného podniku, alebo v zákazníckom centre Lítačka v Škodově paláci. Pri nákupe kupónov online čosi ušetríte.

Kde a ako si lítačku vybaviť?

Najpohodlnejším riešením je zaregistrovať sa na oficiálnej stránke kde si vytvoríte si profil. Po vyplnení všetkých potrebných údajov nahráte do profilu fotografiu, ktorú budete mať na svojej lítačke. Fotografia môže byť aj domácej výroby, musí ale spĺňať požadované parametre preukazovej fotografie. Aké to sú a odpovede na ďalšie otázky nájdete na tomto odkaze.

Kartu si môžete nechať zaslať na adresu bydliska, alebo na jedno z kontaktných miest v Prahe. Pokiaľ lítačku potrebujete expresne, na počkanie vám ju vystavia v Škodově paláci.

Lítačka neslúži len ako „tramvajenka“

Môžete ju tiež používať v ktorejkoľvek mestskej knižnici ako čitateľský preukaz. Pre vlastníkov elektromobilov je zaujímavá možnosť dobíjania vozidiel prostredníctvom lítačky v sietiach PRE point.

S lítačkou tiež ušetríte za vstupy, napríklad do múzeí, pražskej ZOO, alebo aj do fitka. Niektoré školy už využívajú lítačku na vstup do budovy školy, alebo k prihlasovaniu a odhlasovaniu obedov.

Aplikácia PID Lítačka. Aké funkcie vám ponúka?

Aplikácia PID Lítačka je výbornou doplnkovou službou k vašej lítačke. Nielenže vám postráži platnosť zakúpených kupónov, ale pomôže aj s vyhľadaním spojenia. Cez aplikáciu môžete tiež nakupovať lístky do mhd pre seba, či svojich známych.

Do aplikácie sa prihlásite prostredníctvom svojich prihlasovacích údajov k lítačke. Všetky užitočné informácie a odpovede na často kladené otázky nájdete na oficiálnych stránkach PID Lítačky.

Podobné články