Rozvoz jedla v Prahe. 5 aplikácií s ktorými nemusíte variť.

Či už patríte medzi ľudí, ktorí neradi strácajú čas varením, alebo si len chcete dať čosi špecifické na zub, existujú aplikácie, ktoré vám v tomto smere život uľahčia. Nechce sa vám na nákup? Stačí pár klikov a kuriér vám jedlo donesie až do kuchyne. Pandémia rozvozové služby výrazne znásobila a tak máte na výber zo širokej ponuky. Stačí sa len registrovať a o chvíľu môžete hodovať. Na výber sú v ponuke delikatesy z celého sveta i slovenské pochúťky.

Z reštaurácie priamo na váš stôl

Wolt.cz

Známy fínsky startup, ktorý je obľúbený vo viacerých krajinách. Ponúka jednoduchú aplikáciu, v ktorej si po registrácii objednáte jedlo za pár sekúnd. Ak si chcete ušetriť čas s vypisovaním údajov, prihlásiť sa môžete i cez facebook, alebo váš apple účet.

V súčasnosti s ním spolupracuje zhruba 2000 reštauračných partnerov, na výber tak máte naozaj z jedál akejkoľvek svetovej kuchyne. Priemerná doba doručenia je okolo 35 minút od vytvorenia objednávky. Wolt spolupracuje s obchodnou sieťou Žabka, viacerými minimarketmi a špecializovanými predajňami a tak si cez aplikáciu nakúpite aj bežné potraviny, či kvety.

Bolt food

Platforma, ktorú v roku 2013 objavil Markus Vilig v súčasnosti pôsobí v 45-tich krajinách a je asi najväčšou konkurenciou Woltu. Využíva chytrú aplikáciu, ktorá umožňuje kombinovať druhy dopravy tak, aby to bolo časovo výhodné a zároveň ekologické. Preto okrem rozvozu jedla prevádzkuje aj taxi služby.

Systém je veľmi podobný ako u Woltu. Objednávku vám doručia v závislosti na lokalite väčšinou do 30 minút.  Samotná aplikácia je veľmi prehľadná, bolt food navyše poskytuje tzv. slevové tornádo. Okrem hotoviek z reštaurácií si aj tu môžete nakúpiť potraviny a iný spotrebný tovar z pohodlia domova.

Dáme jídlo

V Prahe ide o veľmi známu službu na rozvoz jedál. Dôvodom je najmä chytrý a účelový marketing. Registrácia je veľmi jednoduchá, prihlásiť sa dá aj pomocou facebook účtu. Ponuka jedál je už menej prehľadná než u konkurencie. Cena za rozvoz sa líši podľa reštaurácie. Ponuka reštaurácií je dostatočne široká, nevýhodou je doba trvania rozvozu, na jedlo si niekedy počkáte aj viac než hodinu.

Ordr

Ideálna možnosť pokiaľ v práci nestíhate a potrebujete rýchlo vyriešiť svoj obed. Ordr je služba, ktorá rozváža vlastné jedlo a funguje na princípe denného menu. Každý pracovný deň máte na výber z troch možností, čo vám určite skráti rýchlosť rozhodovania. Cena sa pohybuje okolo 160 korún za porciu. Objednávku vám dovezú do 10 minút od jej objednania, budete si však pre ňu musieť odbehnúť pred hlavný vchod. Nevýhodou je častá absencia vegetariánskeho variantu a pomerne malá oblasť rozvozu v rámci Prahy.

Onemenu.cz

Projekt, ktorý vznikol počas neľahkej situácie reštauratérov v dobe pandémie v spolupráci so Zdeňkom Polreichom a spoločnosťou Liftago. Hlavným dôvodom boli vysoké provízie iných rozvozových spoločností. Onemenu si za jednu objednávku berie províziu len 3,79%. Výhodou služby  je, že si tu objednáte jedlo i z luxusnejších reštaurácií. Nevýhodou je absencia mobilnej aplikácie, menší počet partnerských reštaurácií a pomerne neistá doba doručenia vašej objednávky.

TIP NA ZÁVER

Ak chcete ušetriť, navrhujeme vám registrovať sa vo viacerých donáškových službách súčasne. Nielenže občas posielajú svojim zákazníkom promo kódy, poskytujú zľavy a rôzne akcie, ale viete si tiež porovnať ceny za jednotlivé jedlá, alebo konkrétne reštaurácie.

Podobné články

Comments

Comments are closed.