Slovenské doklady a dokumenty a kde ich v Prahe vybaviť

Ak potrebujete vybaviť slovenské doklady, či dokumenty, nemusíte hneď utekať na Slovensko. Väčšinu z nich vybavíte aj na Veľvyslanectve SR.  Stačí si rezervovať termín online a prísť podať osobne žiadosť. Nezabudnite si so sebou zobrať hotovosť, zastupiteľský úrad SR totiž neprijíma platby kartou.

Občiansky preukaz a pas

Slovenský občiansky preukaz je plne uznávaný doklad totožnosti v ČR. Navyše, od 1. decembra 2019 môže byť jeho držiteľom i slovenský občan, ktorý nemá na Slovensku trvalý pobyt.

Cestovné dokladyobčianske preukazy na Slovensku vydáva ktorékoľvek pracovisko policajného zboru, v Prahe si oň zažiadate na Veľvyslanectve Slovenskej republiky.

Doba na vybavenie občianskeho preukazu i pasu je 30 dní. Pokiaľ doklad potrebujete v skrátenej lehote do 2-och dní, budete si musieť vycestovať na Slovensko. Zastupiteľský úrad totiž nemá možnosť skrátenia doby zhotovenia dokladov.

Vodičský preukaz

Na veľvyslanectve SR si môžete zažiadať o vydanie vodičského preukazu v prípade, že nejde o váš prvý vodičský preukaz a máte trvalý pobyt na území Slovenska. Vodičský preukaz vám vybavia do 30 dní od podania žiadosti.

Matrika

Veľvyslanectvo SR vám dokáže sprostredkovať zápis do osobitej matriky a doložiť nasledujúce listiny:

Ostatné úkony, ktoré vybavíte na Veľvyslanectve SR

Podobné články