Plávajúce dievča v jazere

5 horúcich tipov kam za prírodným kúpaním v okolí Prahy

Jezero Koňetopy

Obec Konětopy nájdete v okrese Praha – východ asi 9 km severne od Starej Boleslavi. Jazero nájdete u pozdĺž hlavnej cesty medzi obcami Konětopy a Dřísy na Mělnicku.

Jazero vzniklo v pieskovcovom lome a ponúkne vám čistú vodu, trávnaté plochy i piesočnú pláž. Z jednej časti je obklopené príjemným borovicovým lesíkom. Areál je oplotený a poskytuje parkovanie, toalety, detské atrakcie i možnosť občerstvenia. Ak máte štvornohého miláčika, budete ho musieť nechať doma, do areálu psy nesmú. Aktuálny cenník vstupného nájdete tu.

Raritou jazera sú sladkovodné medúzy. Nemusíte sa však obávať, sú neškodné a stále pomerne vzácne. Veľkú časť roka sa pri jazere rybárči. Informácie o zakúpení povolenia nájdete na oficiálnych stránkach.

Přehrada Slapy

Je piatou najväčšou priehradou v Česku vybudovanou v roku 1950. Je súčasťou tzv. Vltavskej kaskády a nájdete ju približne 35 km od Prahy. Cesta autom vám potrvá približne hodinu, vlakom na stanicu Slapy 90 minút.

Okrem milovníkov plávania si tu na svoje prídu aj windsurfisti, vodného lyžovania, či priaznivci jachtingu. Nachádza sa tu niekoľko hotelovautokempov, ktoré môžete využiť na víkendovú regeneráciu v blízkosti Prahy. Oblasť priehrady poskytuje ideálne prepojenie vodných aktivít s turistikou a cykloturistikou. Rodiny s deťmi si môžu okrem šliapadiel vychutnať i plavbu parníkom.

Jezero Lhota

Preferujete opaľovanie hore bez? Na jazere Lhota na vás čaká jedna z najstarších nudistických pláží v Českej republike! „Textiláci“ sa však nemusia obávať, nudistická časť má svoj vlastný, vyhradený priestor.

Areál jazera, ktorý je voľne prístupný aj v zimnom období, poskytuje nielen krásne prostredie. Prírodné jazero s priezračnou vodou, obklopené borovicovým lesom a piesočnou plážou vás razom prenesie na pláž do Chorvátska.

K dispozícii budete mať 18 stánkov s občerstvením a množstvo športových aktivít. Zahrajte si beach volejbal, tenis či minigolf, alebo si zapožičajte paddleboard a nechajte sa unášať vlnami jazera. Deti sa určite potešia ihriskám so šmykľavkami, hojdačkami a inými atrakciami. Aktuálny cenník nájdete tu.

Beach park Mlékojedy

Hľadáte český Karibik? Už nemusíte. Našli sme ho za vás. Nájdete ho kúsok od Neratovíc na brehu zatopeného pieskovcového lomu, približne 38 km severne od Prahy.

Na svoje si prídu hlavne párty povahy. Areál totiž prepája letné kúpanie s hudobnou a filmovou produkciou. Súčasťou je i obľúbený bar. Cez deň si tak môžete užívať slnečné lúče u priezračne čistej vody s koktejlom v ruke a večer si užiť atmosféru plážovej diskotéky.

Vstup do areálu je zdarma, platí sa len parkovné. Niekedy sa vyberá vstup na kultúrne a hudobné podujatia. K dispozícii je máte aj prenájom chatiek priamo v areáli.

Pískovna a jezero Sadská

Neďaľeko Poděbrad, 20 minút jazdy východne od Prahy u obce Sadká leží ďalší pieskovcoví lom. Ponúkne vám trávnaté a piesočnaté pláže, ale aj nudistickú pláž. Je súčasťou prírodného parku Kersko a tak kúpanie môžete spojiť s prechádzkou v priliehajúcich borovicových lesoch.

Ak už máte kúpania dosť, zahrajte si plážový volejbal, alebo si zájdite na obed do reštaurácie s terasou na brehu jazera. Vzhľadom k tomu, že jazero má pozvolný vstup a piesčité dno, je veľmi obľubené rodinami s deťmi.

Vstup do areálu máte zdarma. V prípade, že ste autom, počítajte s parkovným okolo 20 korún.

Podobné články